top of page
pronajem

PRONÁJEM NA VAŠI AKCI

Pronájem celého objektu s osobním přístupem po vzájemné domluvě.
Ceny jsou variabilní.
Běžná poptávka například na: 
 • 1 den (například lokace pro natáčení)

 • víkend (svatby, oslavy)

 • týden (rodinné dovolené)

 • svátky (Vánoce, Velikonoce, Silvestr)

Samozřejmě se rádi časově přizpůsobíme, jak jen to bude v našich silách.

Díky našim kontaktům jsme schopni Vám nabídnout a pomoci zajistit také další služby jako například:
 • příprava či organizace akce

 • moderátor

 • foto-video

 • svatební koordinátorka

 • dekoratérka/květinářka

 • muah artist

 • masáže

 • hudba na akci

 • catering

 • velký gril

 • projížďka veteránem / na koních

romantický tanec

Svatba nebo oslava

Chystáte svatbu nebo třeba narozeninovou oslavu?

Právě pro tento účel jsme se snažili náš statek připravit. Ať už je to zázemí, obývací část, zahrady, parkování či jedinečná atmosféra samoty u lesa. Mnoho svateb a oslav jsme si již prožili jak pracovně, tak i soukromě. Letité zkušenosti nám pomohly vyladit statek Habrovka do dnešní podoby. Pronájem je vždy s osobním přístupem

a po domluvě jsme schopni vám s akcí pomoci či doporučit další doplňkové služby.

Pro tyto akce je vhodný počet kolem 30 osob nejvýše ideálně 50 osob.

Film Production
habry

Lokace pro natáčení / Teambuilding

Otevřít brány statku pro firemní akce, případně jako místo kde vzniká umění, bylo pro nás jasnou volbou. Jedním z důvodů je,

že v těchto odvětvích dlouhá léta spolupracujeme. Zázemí pro tyto akce máme sice omezené, ale o to více zakusíte atmosféru, klid, osobní přístup i nižší náklady.

Firemní akce jsou vhodné pro počet do 15 osob.

Rodinný portrét 2

Rodinná dovolená

Naše rodiny, přátelé s dětmi a kamarádi, byli přirozeným hnacím motorem pro vytvoření takového místa, které by lákalo k rodinnému setkávání a odpočinku. Vzhledem k dobré dostupnosti, odpovídajícímu zázemí a možnostem, co lze na statku a v jeho okolí podniknout, se za námi návštěvy rády vrací.

Pronájem pro rodiny či kamarády je vhodný do počtu 15 osob. 

dekorace

DEKORACE A VYBAVENÍ

židle

Vybavení a inventář

V současné době na statku disponujeme určitým vybavením pro větší akce. Snažíme se postupně zvyšovat standard a rozšiřovat počty inventáře. Máme k dispozici částečně vybavenou kuchyní a barem, který je dostačující pro menší rodinnou oslavu či rodinnou dovolenou.

Pro svatby či větší oslavy je nutné zařídit si inventář vlastní.

Počítáme s tím, že toto může standardně zařizovat cateringová společnost/půjčovna dle vašeho konkrétního vkusu.

Stoly, židle a dalšího nábytek, stejně tak i část audio výbavy pro ozvučení akcí atp. je v určitých počtech k dispozici. Pro lepší představu co, kolik a v jakém stylu je na statku k dispozici se podívejte na náš

profil na Pinterestu, kde se snažíme postupně aktualizovat foto seznam.

Aktuální stav vybavení a inventáře doporučujeme s předstihem ověřit.

dekorace

Dekorace

Na statku jsme rozmístili řadu dekorací a výzdoby tak, aby trvale dotvářeli venkovský-rustikální-retro styl tohoto místa. Mezi ně patří i historické zemědělské stroje, pracovní náčiní ale třeba i obrazy, sošky a hudební nástroje. Postupem času tyto dekorace doplňujeme. Mnoho dalších dekorativních věcí a funkční výzdoby máme ve skladu dekorací, který je pro Vaši akci k dispozici. Jejich foto-seznam se snažíme postupně doplňovat na našem profilu na Pinterestu,

Jedná se například o historické nářadí či kuchyňské náčiní. Zrcadla, tabule, rámy obrazů, dekorativní osvětlení a informativní cedulky. Zdobné vybavení vhodné na rautové stoly, svícny a další doplňky vhodné nejen pro svatební obřady a oslavy.

Součástí výzdoby statku jsou v našem podání takzvané užitné dekorace. 

Jedná se o zachovalé

či zrenovované funkční a designové kousky, které vhodně dotváří atmosféru tohoto místa. Jsou to věci, které nejen že dobře vypadají, ale také slouží ke svému původnímu účelu. Některé z těchto můžete vidět na fotkách, ale naplno je oceníte asi až při osobní návštěvě. Petrolejky, retro gauče, čistič brambor, piliňák, akordeon nebo třeba brutar a mnohé další. To jsou věci které svým stylem zpestřují toto místo a zároveň jsou k dispozici pro užívání při akcích konaných na statku Habrovka.

relaxace

RELAXACE

Po náročném dni máme rádi zasloužený odpočinek. I proto vznikla vyhřívaná vana jako jeden z prvních projektů na statku. Sklidila úspěch u rodiny a přátel,

a proto zaujala své stálé místo na zahradě.

Po vyčištění a úpravě rybníčku je zde možné celoroční osvěžení.

K rybníčku jsme v roce 2022 dostavěli druhou vyhřívanou vanu, která je k dispozici zejména pro projekt Valník a nebo při větším počtu lidí.

vyhřívaná vana

Vyhřívaná vana

Roztopit si pod vanou, dosáhnout teploty ke 40°C, přidat sůl do koupele, či snítku levandule a ponořit se do horké vody na kraji zahrady, jen pár kroků od domu. Popíjet oblíbený nápoj, ale přitom být nablízku dění v pergole či u ohniště. To je vynikající venkovní odpočinek, který vás nejen dokonale uvolní ale i přivede na jiné myšlenky. Zejména za chladnějších dní je to učiněný balzám. Že jedna vana nestačí?

Proto máme hned dvě!

rybníček

Rybníček

Co by od statku kamenem dohodil, máme malý rybníček s terasou

a posezením. Voda zde přitéká z místního potůčku, je průzračně čistá, svěží a něco přes metr hluboká. Na několik temp je plně dostačující. V zimním období láká k otužování.

O několik metrů níže v tuto chvíli vzniká další vodní plocha, která bude součástí přirozené vodní kaskády a malebného meandru kolem lesa.

jablkovice

OVOCE

jablkovice z habrovky

Ovocný sad na Habrovce

Ovocný sad na Habrovce je dost velký na to, abychom většinu roku měli své ovoce. Zejména jablka, hrušky a hroznové víno.

 Část jde na uskladnění. Část je k dispozici. A dále vyrábíme mošt či jablečná a hrušková povidla. 

Každý rok také vozíme zbytek úrody do pěstitelské palírny.

Výsledkem je kvalitní pálenka - jablkovice / hruškovice

lahodné chuti s obsahem alkoholu 50%

Kutílkova palírna ve Žlebských Chvalovicích, kde necháváme pálenku vyrábět, byla založená roku 1992. Má na kontě několik soutěžních ocenění za svoje produkty. Součástí palírny je

i rodinný minipivovar se širokou nabídkou speciálních piv

a stánek s posezením otevřený od jara do podzimu.

jablkovice
bottom of page