top of page

LOKALITA

Kam se vydat na výlet v nejbližším okolí?
planek lokalita

Habrovka je na úpatí Železných hor, leží mezi historickým městem Chrudim a Sečskou přehradou. V jejím okolí se můžete vydat prozkoumat například tyto zajímavá místa:

- Palouček je součástí statku. Pouhých 200m po lesní cestě směrem od rybníčka. Po cestě potkáte další z našich projektů:

                               "Spaní na valníku"

- Rabštejnská Lhota je vesnice vzdálená 3km po silnici nebo značenou lesní cestou. Vyražte na koupaliště, navštivte hostinec u Drobílků. Najdete zde také obchod, tenisové kurty, beachvollejbal, dětské hřiště...

- Zřícenina hradu Rabštejnek se nachází 2km po zelené turistické stezce a je to jedno z našich oblíbených míst.

- Geopark je "lom plný zkamenělin" je lehce přes 2km. Oblíbené zejména pro rodiny s dětmi, které si rády projdou naučnou stezku odkazující na pravěké zkameněliny. 

- Rozhledna Bára Vás nadchne krásným výhledem na celé Chrudimsko. Od Habrovky je téměř 5km daleko a proto je vhodnější na delší vycházku nebo cyklovýlet.

- Pohled je vesnice kilometr vzdálená od statku a jak už název napovídá je z ní opravdu krásný výhled do kraje. V místě bývalé základní školy je nyní obchod s hospodou a dětské hřiště.

Památky a příroda

Pokud vás láká prozkoumat okolí trochu více, ať už na kole nebo autem, tak zkuste některý z našich výletních tipů.

Chrudim Při průjezdu městem neváhejte zastavit v jeho krásném historickém centru. Loutkářský dům, Resselovo náměstí i procházka podél říčky Chrudimky stojí za návštěvu tohoto historického města.

Slatiňany jsou malé město přímo navazující na Chrudim. Místní zámek spolu s rozlehlou zámeckou zahradou

je opravdu nádherný v každou roční dobu. Přilehlý Kočičí hrádek nebo Hipologické muzeum a muzeum starokladrubského koně jsou nedaleko. Kousek od Slatiňan navštivte údolí kolem řeky zvané Škrovád, je plné pískovcových skal, a proto je oblíbenou turistickou

a lezeckou lokalitou.

Vodní nádrž Seč je od Habrovky vzdálená přibližně 12km

a nabízí mimo koupání a vodních sportů i úchvatné výhledy například od zříceniny hradu Oheb.

Zřícenina hradu Lichnice je nejen turisticky oblíbené romantické místo, ale také nabízí z vyhlídkové věže úchvatné výhledy do daleké krajiny.

lichnice
pocasi

Počasí v naší lokalitě

bottom of page