top of page
Planek Habrovky

DISPOZICE STATKU

planek mapka habrovky
Mapa objektu

Samota obklopená lesem, loukou a polem, tak to je Habrovka. Ze silnice po zpevněné příjezdové cestě se dostanete přímo na parkoviště před hlavní bránu.

Statek obklopují dvě velké zahrady s ovocným sadem, pergolou, vyhřívanou vanou a ohništěm. Zahrady jsou lemovány záhonky, ozdobeny zemědělskými stroji a stylovými dekoracemi. Pod statkem se nachází louka, na které máme umístěný valník (Spaní na valníku). Vedle louky se rozprostírá travnaté hřiště, vhodné ke stanování a rybníček s teráskou ideální na odpočinek a koupání. 

Samotný statek je rozdělen na tři budovy. Hlavní obytná část se stodolou a barem je k dispozici pro vaše akce. Statek disponuje vnitřním i venkovním sociálním zařízením. Bývalé chlívky a správa statku v tuto chvíli slouží pro provoz objektu.

Detail domu
Hlavní obytná část
Hlavni obytna cast dispozice.jpg
Plánek statku

Hlavní obytná část, bar a stodola se nachází v hlavní budově statku.

Druhá stodola (Café se Smetanou) je umístěna v protější budově, která je jen pár kroků vzdálená...

Obytná část to je samostatný pokoj, který disponuje vlastní koupelnou s wc.

Dále světnice s čtyřmi lůžky. Koupelnou s wc a chodby, která všechny místnosti propojuje. Z chodby vedou schody na půdu, kde je noclehárna.

Kapacita na spaní v obytné části je v tuto chvíli max 20 osob.

Bar má vlastní vchod mimo hlavní obytnou část a je zároveň koncipován jako zázemí pro catering.

Stodola má dvoje otevírací vrata a je tedy průchozí do dvora a ven z objektu směrem k lesu. Ze stodoly je díky velkému industriálnímu oknu nádherný výhled do kraje. 

Druhá část
Cafe se smetanou dispozice.jpg
Svetnice

Toto je vizualizace před rekonstrukcí, aktuální foto najdete v galerii

Světnice

Světnice je hlavní místností statku. Zachovali jsme historický ráz této místnosti a zároveň ji citlivě upravili tak, aby splnila očekávání dnešních návštěvníků. Středobodem světnice jsou plně funkční kachlová kamna. Samozřejmostí je vybavená kuchyň a velký dřevěný stůl pro osm lidí. V zadní části světnice je rozkládací gauč, na kterém se pohodlně vyspí dva lidé a další dvojlůžko. Pro tuto místnost zajišťujeme čisté povlečení, peřiny a ručníky.

kachlová kamna
Pokoj
Pokoj

Tento samostatný pokoj je brán jako novomanželské apartmá. Pokoj je vybaven starožitným nábytkem. Je zde velká postel s nočními stolky, toaletka a dobový gauč z roku 1920.  V pokoji jsou krbová kamna a má svoji vlastní koupelnu. Pro tuto místnost zajišťujeme čisté povlečení, peřiny a ručníky.

novomanželské apartmá

Toto je vizualizace před rekonstrukcí, aktuální foto najdete v galerii

Nocleharna
nocleharna

Toto je vizualizace před rekonstrukcí, aktuální foto najdete v galerii

Noclehárna na půdě

Na půdě, přímo nad hlavní světnicí se nachází společná ložnice, která je připravena pro přespání 13 osob. Pro větší pohodu návštěvníků je v předsíňce stůl, několik židlí a gauč. Dostatek odkládacího místa je samozřejmostí. Půda zatím není zateplená, ale od jara do podzimu je toto místo na spaní příjemné. Z okna noclehárny je vidět do zahrady, kde lze přenocovat v pergole nebo ve stanech. Ať už na podlaze pergoly, v hamakách či ve stanech na zahradě. Součástí statku je také valník přestavěný na obytný, ideální přespání pro jeden pár "Spaní na valníku" 

Stodola
Stodola Café se Smetanou
stodola Cafe se Smetanou
Stodoly

Stodoly jsou dvě a jedná se o prostory připravené pro akce na mnoho způsobů.

Dvoje velká otevírací vrata umožňují průchod ze dvora statku k lesu u první z nich. Ta také disponuje velkým industriálním oknem s výhledem do kraje.

Druhá stodola "Café se Smetanou" má rovněž dva velké vchody a je umístěna přímo naproti hlavnímu objektu. Je přizpůsobena zejména odpočinku.

 Na výzdobu stodoly jsou k dispozici také stylové dekorace.

stodola s industriálním oknem.JPG
Stodola s vraty k lesu
stodola s posuvnými vraty
Bar
bar se zázemím
Bar a zázemí

Bar se nachází v místě bývalého chléva.  V minulosti zde měla svůj domov hospodářská zvířata jako stračena, ovce, kozy a prasátka.

 Součástí baru je nyní zázemí pro catering ve kterém mimo jiné najdete: dřez s vodou, myčku, dvě lednice, aquamat, elektrický sporák, mikrovlnou troubu a varnou konvici. K posezení můžete využít dvou lavic v přední části baru.

bar a zázemí
Zahrady
Zahrady a rybníček

Zahrady dotváří příjemnou atmosféru statku Habrovka a jsou vám k dispozici pro konání venkovní akce nebo k odpočinku. Můžete posedět u ohniště, v klidu pergoly se najíst, strávit čas pro sebe ve stínu stromů, houpat se v hamace nebo usnout pod širákem či stanem. Součástí zahrad je i několik zákoutí s posezením, letitý ovocný sad,  záhonky, skleník a historické zemědělské stroje.

Za statkem u lesa je rybníček vhodný ke koupání.

IMG_4536.JPG
zahrada 1

Ubytování pro více

lidí než je naše kapacita?

Penziony a hotely v nedaleké

Chrudimi nebo Seči jsou jen

15 min. cesty autem!

bottom of page